Przejdź do treści strony Przejdź do menu Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do mapy biuletynu
Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
Reset:
Lektor:

Stadion Sportowy

Stadion OSiR w Solcu Kujawskim, jest malowniczo usytuowany na terenie Parku Miejskiego, w sąsiedztwie hali sportowo widowiskowej oraz parku wodnego. Obiekt powstał na początku lat 30-tych. W ciągu blisko 70 lat istnienia przechodził liczne przebudowy i modernizacje. Ostatnia z nich dotycząca całkowitej wymiany murawy miała miejsce w roku 2019, kiedy to solecki stadion był boiskiem treningowym dla drużyn uczestniczących w Mistrzostwach Świata do lat 20 w piłce nożnej. Na przełomie maja i czerwca 2019 r. gościły u nas reprezentacje USA, Mali, Kolumbii, Japonii, Włoch oraz Francji chwaląc walory boiska.

Obiekt posiada będącą w doskonałym stanie murawę na płycie boiska o wymiarach 105 × 68 m. Stadion otaczają trybuny z ławeczkami i krzesełkami, na których może zasiąść ok. 2 tys. kibiców. Tuż obok znajduje się pełnowymiarowe, zmodernizowane i zweryfikowane boisko treningowe boczne również o pięknej nawierzchni. Zaplecze sanitarne obiektu stanowi hala widowiskowo-sportowa, połączona ze stadionem przejściem dla zawodników. Na co dzień ze stadionu i boiska treningowego korzystają piłkarze drużyn soleckich klubów piłkarskich KS “Unia” oraz MUKS “Wisełka”.

Zalety stadionu oraz jego zaplecza sprawiły, iż w Solcu Kujawskim oprócz szeregu dużych imprez widowiskowych, rozegrano wiele ciekawych meczów piłkarskich, w tym dwa międzypaństwowe w kategorii juniorów (Polska – Islandia oraz Rosja – Słowacja), do trudów sezonu na letnich zgrupowaniach przygotowywały się takie drużyny jak “Legia” i “Polonia” Warszawa czy ŁKS Łódź, zaś do walki w Mistrzostwach Świata powyższe reprezentacje do lat 20.

 

Stadion główny OSiR w Solcu Kujawskim

 

Więcej informacji o stadionie sportowym na stronie: https://osir.soleckujawski.pl/obiekty/boisko-sportowe/

Znak projektu Infostrada Kujaw i Pomorza 2.0, znak Fundusze Europejskie, znak barw Rzeczypospolitej Polskiej, znak Województwa Kujawsko-Pomorskiego, znak Unii Europejskiej Znak projektu Infostrada Kujaw i Pomorza 2.0, znak Fundusze Europejskie, znak barw Rzeczypospolitej Polskiej, znak Województwa Kujawsko-Pomorskiego, znak Unii Europejskiej

„Rozbudowa i modernizacja Systemu Regionalnego Biuletynu Informacji Publicznej Województwa Kujawsko-Pomorskiego” realizowana w ramach Projektu „Infostrada Kujaw i Pomorza 2.0", współfinansowana ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020 i ze środków budżetu Województwa Kujawsko-Pomorskiego