Park Wodny

Park Wodny (czynny codziennie w godzinach 7:00 – 21:00) przy Ośrodku Sportu i Rekreacji w Solcu Kujawskim jest najnowocześniejszym i najbardziej atrakcyjnym obiektem tego typu w regionie. W skład krytej pływalni wchodzi basen sportowy o wymiarach 12,5mx25m i głębokości od 1,2 do 1,8m, oraz niecka rekreacyjno-szkoleniowa o powierzchni ok. 150m2 i głębokości 0,8-1,2m. Użytkownicy pływalni mają do dyspozycji zjeżdżalnię wodną rurową zewnętrzną o długości 80m z efektami świetlnymi i dźwiękowymi oraz zjeżdżalnię rynnową wewnętrzną o długości 40m. W części rekreacyjnej znajdują się atrakcje wodne w postaci sztucznej rzeki, masażów karku, masażów bocznych oraz gejzera powietrznego. Dla osób wymagających rehabilitacji i relaksu udostępniono dwie wanny z hydromasażem (jacuzzi), a dla mam z małymi dziećmi brodzik o głębokości 0,3m.
Temperatura wody w brodziku dla dzieci wynosi ok.32 st.C i jest to najcieplejsze miejsce w Parku Wodnym, gdyż temperatura w basenie rekreacyjnym wynosi 29-30 st.C a w głównym basenie sportowym 27-28 st.C (oczywiście bilet na korzystanie z tych wszystkich basenów, zjeżdżalni, jacuzzi itp. jest jeden). Jeśli chodzi o temperaturę powietrza na basenie to wynosi ona 29,5-30 st.C., natomiast woda jest chlorowana. Podczas kąpieli dzieci do lat 3 powinny posiadać specjalne pieluszki (dostępne także w naszym sklepiku).
Z basenem sąsiaduje restauracja mogąca pomieścić ok. 100 osób. Dla amatorów tężyzny fizycznej oddano do dyspozycji siłownię, salę do zajęć fitness oraz gabinety odnowy biologicznej. Nieopodal nich znajduje się stoisko, w którym można zaopatrzyć się w podstawowy sprzęt pływacki (m.in. stroje kąpielowe, klapki basenowe, czepki, pieluszki do kąpieli małych dzieci itp.). Na piętrze usytuowana jest widownia dla 100 osób (czynna podczas zawodów sportowych), baro-kawiarnia z widokiem na basen oraz kręgielnia.

Warto także dodać, iż park wodny z sąsiadującą halą sportową stanowią kompleks zamknięty, co umożliwia swobodne poruszanie się po obu obiektach bez wychodzenia na zewnątrz oraz że cały obiekt krytej pływalni dostosowany jest do korzystania z niego przez osoby niepełnosprawne. Miła i fachowa obsługa zapewnia klientom poczucie bezpieczeństwa i pełną satysfakcję podczas pobytu na obiekcie. Opiekę nad korzystającymi z usług Parku Wodnego, sprawują ratownicy OSiR Solec Kujawski.

 

basen sportowy 1

 

Informacje

Rejestr zmian

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>